Rekonstrukce Králodvorská

 

Investor MEDICSERVIS.cz
Stavba Přestavba budovy - klinika estetické chirurgie
Předmět prací Generální dodavatel
Celkový objem prací 64 miliónu
Doba provádění prací 1,5 roku
Rok realizace 2012-2013

 

Naše společnost měla tu čest a byla vybrána jako generální dodavatel rekonstrukce historiského domu U Modré růže umístěného v samotném centru Prahy , na významnou kliniku estetické chirurgie - BRADEIS CLINIC.

Děkujeme tím to významnéhu hoteliérovi panu Brandejsovi i jeho rodině za neopakovatelnou příležitost podílet se na tak významné stavební zakázce, kterou jsme i přes problémy spojené s realizací díky vstřícnému přístupu projektantů, investora a subdodavatelů zdárně dokončili.

Věříme, že zrealizovaný projekt je reprezentativním výsledkem vzájemné spolupráce a široké veřejnosti poskytne nadstandartní služby v oblasti estetické chirurgie v exlusivní prostředí této historické budovy.

Fasáda uliční

Historie domu "U Modré růže"

Brandeis Clinic má sídlo v historickém centru města Prahy. Umístěna je v jedné z vysoce architektonicky ceněných budov v Králodvorské ulici na Starém Městě - v domu U Modré růže.

O proměnách objektu v průběhu věků

První písemné zmínky o tomto domu pocházejí z roku 1364, kdy v něm sídlili různí obchodníci a bankéři. Objekt je ale ještě minimálně o jedno století mladší.
V roce 1600 byl dům renesančně přestavěn. Před rokem 1700 si pak doba vyžádala další, tentokráte barokní, úpravy. V druhé polovině 19. století pak stavba doznala klasicistní rekonstrukci. Tehdy byl ale dům minimálně o dvě patra nižší, současná podoba pochází z poloviny 20. století.

Fasáda uliční

Historický objekt jako sídlo moderní kliniky

V roce 2011 zakoupila dům rodina Brandejsů s vizí vybudovat zde špičkovou kliniku poskytující komplexní prémiovou péči. Za pomoci předního českého architekta J. Pizingera byl interiér domu citlivě přestavěn a nabízí klientům kultivovaný komfort.

Výsledkem je skloubení renesančních a klasicistních prvků se soudobou moderní architekturou. Celý interiér je pak vystavěn na těchto zdánlivých kontrastech. Historická umělecká díla, původní podlahy a svítidla zde příjemně doplňují moderní prvky. Za pozornost stojí především téměř levitující decentní mobiliář, který svými křivkami evokuje dokonalost ženského těla.

Tento důmyslně řešený interiér postavený na symbióze historie a současnosti vytváří jako celek příjemné harmonické prostředí.

Fasáda uliční

Paní Anna Brandejs, zakladatelka kliniky, vysvětluje důvod výběru tohoto sídla:

"Volba umístit Brandeis Clinic do historické budovy v samém centru Prahy byla jedním z klíčových momentů při vytváření celkového konceptu kliniky. Naší vizí je navodit zde co nejpříjemnější, téměř domácí atmosféru. Jsme si vědomi toho, že možná postupujeme v rozporu se zažitými představami o podobě současných lékařských center. Pevně věřím, že byla tato volba správná a naši klienti se tu budou cítit výjimečně."

 

Architektonický účin této historické fasády je postaven především na tektonické výstavbě plastické dekorace, využívající především renesanční repertoár, někdy ve stylové formě secese.
Celkově jde o ekletickou fasádu s neorenesanční orientací ovlivněnou v detailech secesí.

 

Máte dotaz? Kontaktujte nás

Hledáte dodavatele hrubé stavby, stavby domu nebo rekonstrukce bytového domu či bytu? Vybíráte z více stavebních firem? Kontaktujte nás, rádi Vám vypracujeme naši cenovou nabídku.

Baucom s.r.o.

Trnkova 158
628 00 Brno
Mobil: +420 731 616 424
E-mail: baucom@baucom.cz MAPA

Rekonstrukce bytových domůVýstavba rodinných domůRekonstrukce
bytů
Půdní
vestavby
Admininistrativní budovyProjektová dokumentace