Rekonstrukce Šumavska

 

Investor DOLFIN - RE
Stavba Rekonstrukce s revitalizací
Předmět prací komplexní dodávka
Celkový objem prací 24 miliónu
Doba provádění prací 270 dní
Rok realizace 2012

Jedná se o nárožní řadový pětipodlažní dům s částečně obytným podkrovím, postavený na půdorysu zalamujícím se v pravém úhlu.
Venkovní fasáda byla generálně rekonstruována s ohledem na provedený stratigrafický průzkum a požadavky památkové péče, včetně barevnosti a povrchové úpravy. Zrekonstruovaná uliční fasáda je zdobená bohatým vegetabilním reliéfem s figurami a maskarony, plochou vykreslující cihelnou vazbu mezi okny, obdélná zrcadla s opakující se plastickou květinovou výzdobou s bohatými parapetními pásy, pasparty a šambrány kolem okenních otvorů. V rámci rekonstrukce fasády byly vyměněny všechny klempířské prvky a byla provedena obnova, nebo repase dřevěných kastlových oken.

Fasáda uliční

Architektonický účin této historické fasády je postaven především na tektonické výstavbě plastické dekorace, využívající především renesanční repertoár, někdy ve stylové formě secese.
Celkově jde o ekletickou fasádu s neorenesanční orientací ovlivněnou v detailech secesí.

Společné prostory - chodba , původní instalace byly všechny umístěny do stěn objektu, takže nenarušují estetiku společných prostor chodby a vstupního vestibulu. Ve schodišťovém prostoru byly provedeny nové štukové omítky a výmalby podtrhující historický ráz budovy. Ozdobné reliéfy a maskarony na schodišti byly restaurovány, či zcela nově doplněny replikami. Schodiště i zábradlí je zrestaurováno do původní historické podoby včetně okrasných mosazných doplňků s doplněnými replikami originálního okrasného litinového zábradlí.

Historická dlažba 1.NP - 4.NP na podestách schodiště byla v rámci zachování původní dlažby přeložena a případné chybějící či poškozené kusy dlažby doplněny původní historickou dlažbou bez použití nových prvků.
Všechny truhlářské prvky ( vstupní dveře do bytů, společných prostor a balkóny ) jsou zcela nově repasovány a historicky povrchově upraveny fládrováním.

Samotné historické fládrování se objevuje i na všech ostatních dřevěných prvcích ve společných prostorách.
Vstupní vestibul s podestou je dekorován sádrovou štukaturou v podobě roset, profilovaných rámů zrcadel, vegetabilních konzol a maskarónů. Tento prostor byl doplněn replikami historických
víceramenných mosazných lustrů , které jsou tak jako v ostatních společných prostorách ovládány pohybovými čidly.

Prosklení výplní otvorů společných prostor je provedeno v ornamentálním provedením v secesním stylu, doplněné světelným přísvitem v prostorách mezipodest pro přirozené osvětlení těchto prostor.
Společné prostory - balkóny byly v rámci rekonstrukce odstraněny pro nevyhovující stav a provedeny repliky původních balkónů ve společných prostorách chodby se zachováním historického zábradlí
Společné prostory - dvůr byl adaptován jak po stránce dešťového odvodnění tak i po stránce estetické. Nově vzniklá cihelná kašna doplňuje tento prostor o zajímavý solitér, který doplňuje celkovou atmosféru našeho - Vašeho domu.

Společný prostor - suterén v němž je vybudováno 23 ks sklepních kójí se společnou sušárnou je proveden v režném zdivu stěn i podlah, které příjemně doplňují celkový historický dojem společných prostor. Součástí suterénu je i úklidová místnost s výlevkou a teplou vodou.
V rámci nových vodorovných rozvodů ( kanalizace ) v suterénu bylo provedena sanace suterénních prostor a to formou odstranění všech původních podlah v suterénu jejich snížení a provedení provětrávané sanační podlahy systémem „GABEX" a následně novou betonovou podlahou. Prostor suterénu, který není součástí společných prostor je celý vytápěný což přispívá k teplené pohodě nejen celého bytového domu, ale zvláště bytům situovaným v 1.NP.
Výtah , pro komfortní užívání bytových jednotek byl přistavěn lanový výtah s trakčním pohonem ( o rychlosti 1 m/s) a výkonu (120 jízd / hod) s nosností 535kg/7 osob , výrobek společnosti Schindler ( typ : Schindler 3300 ).

Máte dotaz? Kontaktujte nás

Hledáte dodavatele hrubé stavby, stavby domu nebo rekonstrukce bytového domu či bytu? Vybíráte z více stavebních firem? Kontaktujte nás, rádi Vám vypracujeme naši cenovou nabídku.

Baucom s.r.o.

Trnkova 158
628 00 Brno
Mobil: +420 731 616 424
E-mail: baucom@baucom.cz MAPA

Rekonstrukce bytových domůVýstavba rodinných domůRekonstrukce
bytů
Půdní
vestavby
Admininistrativní budovyProjektová dokumentace